Ir o contido principal

EDITAR Demografía

Poboación do concello por anos

Ano Homes Mulleres Habitantes

2013  31.005

2012  30.725

2011  30.482

2010  30.255

2009  29.762

2008  28.961

2007  27.713

2006  26.739

2005  26.272

2004  25.295

2003  24.668

2002  23.560

2001  22.709

2000  22.965

1999  22.450

199710.66910.59621.265

199610.45310.44520.898

199510.0789.99620.074

1994  18.688

1993  18.688

1992  17.931

19919.0038.92817.931

1985/6  16.678

1980/1  15.286

1970  12.166

1960  10.887

1950  10.471

Gráfica comparativa


 

Cifras oficiais aprobados polo INE dende o ano 2001

 

  • Variacións no número de habitantes

     

     

    ConceptosTotalHomesMulleres

    Poboación de dereito a 01/05/199620.90910.45210.457

    Alta dende 01/05/1996 ata 27/08/20016.2443.2423.002

    Baixa dende 01/05/1996 ata 27/08/20013.8101.9731.837

    Poboación de dereito a 27/08/200123.34311.72111.622

     

  • Causa de variación no número de habitantes

     



     

    ConceptosNacementos
    DefunciónsCambios de residenciaOmisións
    Inscripc. indebidaDuplicados

    De/a outro concelloDo/ó Outro concello

    Altas de residentes9174.098590639 

    Baixas de residentes7632.7762864179

     

  • Alteracións municipais por cambio de domicilio dentro do concello

     

    ConceptosTotalHomesMulleres

    Cambios de domicilio (entre seccións do concello)1.869953916

Padrón Municipal de Habitantes. Rectificación a 27 de agosto de 2001

 

 

Comparativa por parroquias

  • Número total de habitantes do municipio de Arteixo, por parroquias

     

    ParroquiaAno 1999Ano 2000Diferencia

    Armentón432421-11

    Arteixo7.2937.737+444

    Barrañán317312-5

    Chamín467462-5

    Lañas477477=0

    Larín641605-36

    Loureda1.2611.219-42

    Monteagudo436424-12

    Morás1.0171.023+6

    Oseiro3.9344.033+99

    Pastoriza5.3635.458+95

    Sorrizo221215-6

    Suevos591579-12

    Total22.45022.965+515

     

  • Habitantes dos núcleos mais importantes do municipio

     

     

    NúcleoAno 1999Ano 2000Diferencia

    Arteixo6.5816.998+417

    Oseiro1.9852.008+23

    Vilarrodis1.6601.749+89

    Pastoriza2.1452.229+84

    Meicende3.1403.153+13

    Total15.51116.137+626

Comparativa feita entre as datas 30-11-1999 ó 18-01-2001